Visit our global website

continue

Konserwacja

Właściwa konserwacja jest niezwykle istotna dla zapewnienia estetycznego wyglądu produktów i długiego okresu użytkowania. Poniżej podajemy wskazówki dotyczące konserwacji naszych produktów. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt.

 

Czyszczenie i konserwacja elementów olejowanych

Czyszczenie i konserwacja

Przy codziennym sprzątaniu schody należy przetrzeć wilgotną ścierką lub płaskim mopem zwilżonym wodą. Do mycia schodów olejowanych należy stosować odpowiednie do tego środki myjące, które utworzą na powierzchni warstwę ochronną. Na schodach nie należy pozostawiać wody.
Nie należy stosować płatków mydlanych, ponieważ nie konserwują one drewna i je wysuszają.

Usuwanie plam

Trudne plamy można usuwać odplamiaczem do drewna. Spryskać plamę odplamiaczem i pozostawić go na jakiś czas. Jeśli jest to wymagane, czynności należy powtórzyć. W przypadku plam spowodowanych wsiąknięciem wilgoci w drewno, można je przetrzeć grubym papierem ściernym, po czym element należy wypolerować papierem ściernym o granulacji 320, a następnie nanieść na wypolerowaną powierzchnię olej. Naprawiona powierzchnia będzie się odróżniać przed jej kilkakrotnym umyciem w trakcie użytkowania.

 

Czyszczenie i konserwacja powierzchni lakierowanych i pomalowanych

Czyszczenie

Powierzchnie lakierowane i pomalowane na co dzień można przecierać zamoczoną w ciepłej wodzie i dobrze wyciśniętą ścierką. Należy pamiętać, aby stosować jak najmniej wody. W przypadku konieczności gruntownego umycia schodów, należy zastosować specjalny środek przeznaczony do powierzchni lakierowanych.

 

Czyszczenie gruntowne

Jeśli schody wymagają gruntownego czyszczenia, należy zastosować środek do czyszczenia powierzchni drewnianych. Powierzchnie lakierowane należy czyścić z użyciem specjalnego środka do powierzchni lakierowanych. Środek do powierzchni lakierowanych wzmacnia warstwę lakieru, chroniąc ją przed ścieraniem i zarysowaniami, przez co przedłuża żywotność elementów.

 

Schody Strychowe

 

Właściwa konserwacja jest niezwykle istotna dla zapewnienia estetycznego wyglądu produktów i długiego okresu użytkowania. Poniżej podajemy wskazówki dotyczące konserwacji naszych produktów. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt.

W normalnych warunkach schody strychowe nie wymagają specjalnej konserwacji, oprócz zwykłego mycia wodą z mydłem i dobrze wyciśniętą ścierką. Jednakże przy stosunkowo niewielkim, dodatkowym nakładzie pracy można zapobiegać ewentualnym uszkodzeniom schodów.

 

Drabinka

Stopnie i policzki drabinek drewnianych należy kontrolować pod kątem wilgoci i butwienia. Drabinki można myć wodą z mydłem i dobrze wyciśniętą szmatką. Drabinkę należy następnie dokładnie wytrzeć.
Myć wodą z mydłem i dobrze wyciśniętą ścierką. Jeśli klapa schodów strychowych opada zbyt szybko, można wyregulować sprężyny poprzez skrócenie/zmianę pozycji łańcuszka. Aby zapewnić całkowitą szczelność klapy, można także dopasować pozycję wypustki zamka. Należy poluzować dwa wkręty i odpowiednio podnieść lub opuścić wypustkę.
 

Klapa

Myć wodą z mydłem i dobrze wyciśniętą ścierką. Jeśli klapa schodów strychowych opada zbyt szybko, można wyregulować sprężyny poprzez skrócenie/zmianę pozycji łańcuszka. Aby zapewnić całkowitą szczelność klapy, można także dopasować pozycję wypustki zamka. Należy poluzować dwa wkręty i odpowiednio podnieść lub opuścić wypustkę

 

Zawiasy i zamki

Konserwować olejem do zamków.
Uszczelki
W przypadku zakurzenia uszczelek należy je przemyć ścierką zwilżoną wodą, wodą z mydłem.

 

Uszczelki

W przypadku zakurzenia uszczelek należy je przemyć ścierką zwilżoną wodą, wodą z mydłem.