Visit our global website

continue

 

Czy wiesz, że razem z nami możesz posadzić las?

TAK, Twoje zamówienie, to 1 posadzone drzewo!

 

Jako część naszego zaangażowania na rzecz zrównoważonego rozwoju środowiska, DOLLE nawiązało współpracę z Posadzimy.pl. Drzewa sadzimy cyklicznie, pierwsze sadzenie w tym roku już w marcu 2024! Drzewa sadzi się na terenie całej Polski, tam gdzie jest to potrzebne, a gatunki są odpowiednio dobierane w zależności od różnorodności biologicznej obszaru. Sadzone razem z naszymi Klientami drzewa, będą miały wpływ na ziemię i społeczności lokalne, przyczyniając się także do rozwiązywania problemów środowiskowych. Razem z innymi - dołączamy do walki z globalnym ociepleniem!

Czy wiesz, jak ważne są drzewa w naszym życiu?

 

Jest bardzo dużo powodów, dla których potrzebujemy drzewa! Poznaj kilka z nich:

1. Drzewa pochłaniają szkodliwy dwutlenek węgla w procesie fotosyntezy. W rezultacie zapobiegają powstawaniu smogu i sprawiają, że mieszkańcy są mniej podatni na choroby układu oddechowego.

 

Jeden hektar lasu wchłania rocznie 140-250 ton CO2!

 

2. Drzewa zapewniają pewną ochronę ludziom, pojazdom i budynkom poprzez pochłanianie lub spowalnianie opadów deszczu, śniegu i gradu. Ponadto drzewa przechwytują wodę, magazynują jej część i spowalniają odpływ wody deszczowej.

 

3. Drzewa skutecznie redukują poziom hałasu.

 

4. Las to miejsce zamieszkania wielu gatunków zwierząt. Jest to niesamowicie różnorodny ekosystem, którego nie widzimy na co dzień. To dom m.in. dla rysi, wilków, łosi, niedźwiedzi, lisów, kun, bobrów, borsuków, jeleni, sarn, danieli, dzików, tchórzy, wydr, zająców, jeży, dzieciołów. Jak podaje portal lasy.gov.pl w lesie żyje ponad 21 tysięcy gatunków ptaków i ssaków. Całe bogactwo można oglądać za pomocą fotopułapek montowanych przed nadleśnictwa w całym kraju.

 

5. To miejsce spacerów i wypoczynku.

 

6. Drzewa utrzymują wilgotność powietrza i zapobiegają suszom.

Poznaj posadzimy.pl

 

Ty klikasz, my sadzimy.

 

Posadzimy.pl pomaga firmom sadzić drzewa w polskich lasach. Dzięki nam firmy w prosty sposób mogą pokazać, że dla nich dbanie o ekologię to nie tylko puste słowa, a także oddać naturze to, co zużywają na co dzień w swoim działaniu. Zaprezentowanie ekologicznego ducha jeszcze nigdy nie było takie proste :).

 

Za każde sadzenie w Posadzimy.pl można wygenerować personalizowany certyfikat, a pewność zasadzeń potwierdzana jest przez zaświadczenia wystawiane przez Nadleśnictwa.

 

Więcej zdjęć z tego roku i lat poprzednich na stronie posadzimy.pl