Visit our global website

continue

Schody w domu i mieszkaniu – rozwiązania do każdego pomieszczenia

Schody w domu czy mieszkaniu to nie tylko praktyczne elementy łączące różne poziomy, ale także ważny element designu, który może nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. Wybór idealnego modelu pozwoli nam na wieloletnie, komfortowe i bezpieczne użytkowanie schodów. Ważne też, by schody były także doskonale skomponowane z wnętrzem naszego domu, tworząc w nim stylową harmonię. Oprócz osobistych preferencji warto dopasować schody do specyfiki i rodzaju pomieszczenia, w którym mają się znaleźć.

 

Zobacz jakie schody do salonu, jakie na strych, a jakie do przedpokoju wybrać. Jak najlepiej zorganizować wejście na antresolę czy zejście z tarasu do ogrodu? Każdy z wariantów łączenia pięter czy poziomów rządzi się własnymi prawami. W naszej ofercie znajdziesz więc modele schodów idealnie dopasowane do różnych pomieszczeń zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i estetyki. Zobacz wybrane modele.

Schody do salonu

Salon to serce domu, w którym spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. Funkcjonalne, estetyczne i ergonomiczne urządzenie tego pomieszczenia może mieć kluczowe znaczenie dla całej aranżacji domu, a także naszego samopoczucia. Wybór schodów do tego pomieszczenia powinien być zatem naprawdę solidnie przemyślany. Schody do salonu powinny nie tylko łączyć poziomy, ale także wpisywać się w styl aranżacji wnętrza. Bazując na najnowszych trendach, warto pozostawić salon przestronnym i jasnym. Schody nie powinny zatem ograniczać dostępu do światła naturalnego, ani zabierać zbyt dużej przestrzeni. W salonach sprawdzą się zatem schody spiralne czy schody modułowe z lekkimi, nowoczesnymi barierkami ochronnymi, prostą konstrukcją i drewnianymi stopniami.


Schody do przedpokoju

Przedpokój często jest miejscem, które jako pierwsze widzą odwiedzający. Schody do przedpokoju powinny być nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne. Przedpokój jest jednak często miejscem, które jest bardzo wymagające w kwestii aranżacji. Z jednej strony chcemy, aby była to przestrzeń ergonomiczna i wygodna w użytkowaniu, z drugiej estetyczna i taka, która będzie stanowić wizytówkę domu. Niejednokrotnie jednak przedpokój to miejsce o niewielkim metrażu, więc zaprojektowanie w niej schodów może stanowić niemałe wyzwanie. W niewielkich przedpokojach warto zatem rozważyć zastosowanie schodów modułowych mini, które zajmują naprawdę niewiele miejsca. Jeśli metraż na to pozwala możemy zaprojektować tam także klasyczne schody modułowe, gdyż ich lekka konstrukcja nie przytłoczy przestrzeni i nie ograniczy dostępu do światła.

 


Schody na antresolę

 

Antresola to świetny sposób na efektywne wykorzystanie przestrzeni. Połączenie poziomów ma jednak w przypadku antresoli kluczowe znaczenie. Musi z jednej strony być funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu, z drugiej powinno ładnie komponować się z aranżacją wnętrza. Schody na antresolę mogą być lekkie i delikatne, aby nie przytłaczały wnętrza. Schody spiralne lub schody z metalowymi balustradami nadają się doskonale do takich aranżacji.

 

Do wejścia na antresolę idealne będą zatem zarówno schody modułowe czy modułowe mini, jak i schody spiralne. Wiele jednak zależy od tego, jaka jest specyfika pomieszczenia, w którym znalazła się antresola. Jeśli mamy wystraczająco miejsca, bardzo wygodnym rozwiązaniem będzie zastosowanie schodów młynarskich, które mogą doskonale skomponować się z antresolą.


Schody do dwupoziomowego mieszkania

W dwupoziomowych mieszkaniach schody pełnią kluczową rolę. Ważne jest, aby były ergonomiczne, bezpieczne i jednocześnie estetyczne. Design schodów powinien być optymalnie dopasowany do stylu, jaki dominuje w mieszkaniu. W nowoczesnych wnętrzach świetnie wypadną schody spiralne o minimalistycznym designie. Jeśli z kolei urządzasz swoje mieszkanie w duchu boho bądź eko, warto wziąć pod uwagę zastosowanie schodów spiralnych z drewnianymi stopniami i konstrukcją – dodadzą aranżacji przytulnego charakteru.

 

W takich aranżacjach świetnie zaprezentują się także drewniane schody młynarskie. Staraj się jednak wybierać modele z lekkimi, minimalistycznymi balustradami, aby nie ograniczać dostępu do światła i aby mieszkanie wydawało się przestronne i jasne – niezależnie od jego metrażu. Dwupoziomowe mieszkania wymagają odpowiedniego rozplanowania przestrzeni. W naszej ofercie znajdziesz modele schodów, które z pewnością ci to ułatwią.


Schody na strych

Strych często pełni rolę dodatkowego pomieszczenia, które można zagospodarować na różne sposoby. Schody na strych powinny być bezpieczne i wygodne. Warto rozważyć schody strychowe składane, które zajmują niewiele miejsca i są łatwe w obsłudze. W zależności od swoich oczekiwań, możesz wybrać klasyczne, drewniane schody strychowe chowane w skrzyni, albo schody metalowe. Innowacyjnym rozwiązaniem na rynku są schody z technologią clickFIX® , charakteryzujące się wysoko izolowaną konstrukcją i innowacyjnym systemem uszczelniającym, co zapewnia najwyższy poziom szczelności i izolacji na rynku. Dzięki takim schodom dbasz o niwelowanie strat ciepła w swoim domu. Na takie aspekty również warto zwracać uwagę wybierając schody na strych.


Schody do ogrodu

 

Schody prowadzące do ogrodu to nie tylko element praktyczny, ale także ozdobny. Schody ogrodowe mogą być wykonane z różnych materiałów, ważne jednak, aby były odporne na warunki atmosferyczne, zachowując jednocześnie estetyczny wygląd. Zależnie od tego, czy chcesz połączyć taras czy balkon z ogrodem, znajdziesz rozwiązanie, które może spełnić twoje oczekiwania. W przypadku potrzeby zaprojektowania połączenia wysokiego balkonu z ogrodem, świetnym rozwiązaniem będą zewnętrzne schody kręcone wykonane z ocynkowanej stali.

 

 

Wybierając schody do ogrodu szczególną uwagę powinniśmy także zwrócić na aspekt bezpieczeństwa. Takie schody zewnętrzne powinny być wyposażone w komfortowe balustrady zabezpieczające i stopnie zapobiegające poślizgnięciu. Nie bez znaczenia jest też jakość i wytrzymałość zastosowanych materiałów. W końcu schody do ogrodu są narażone na działanie różnych czynników atmosferycznych. Do zejścia z tarasu do ogrodu warto stosować proste schody ze stopniami z odpornego tworzywa sztucznego bądź ze stali.


 

Podsumowując, wybierając schody do poszczególnych pomieszczeń, warto brać pod uwagę nie tylko aspekty praktyczne, ale także design i styl aranżacji wnętrza. Odpowiednio dobrane schody staną się nie tylko funkcjonalnym elementem, ale również ozdobą domu. W naszej ofercie znajdziesz modele schodów do każdego pomieszczenia w domu i mieszkaniu, otrzymując gwarancję jakości, bezpieczeństwa i modnego designu.