Visit our global website

continue

 

Schody modułowe – optymalne wykorzystanie przestrzeni

 

Schody modułowe – optymalne wykorzystanie przestrzeni

Połączenie pięter i poziomów w niewielkich mieszkaniach czy domach może stanowić nie lada wyzwanie. Kiedy ogranicza nas mały metraż szukamy rozwiązań, które z jednej strony nie będą zabierały zbyt wiele przestrzeni, z drugiej będą funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Idealnym wyborem w takiej sytuacji będą schody modułowe. Dzięki nim optymalnie wykorzystasz dostępne miejsce, a przy tym zapewnisz sobie wygodne i bezpieczne poruszanie się między poziomami.

Schody modułowe – czyli jakie?

Schody modułowe powstały w efekcie poszukiwania prostego rozwiązania, które będzie optymalnie łączyć estetykę i funkcjonalność, przy równoczesnym ograniczeniu zajmowanej przestrzeni. Ten rodzaj schodów opiera się na konstrukcji składającej się z powtarzalnych modułów. Pozwala to optymalnie dopasować je do specyfiki wnętrza. Jedną z zalet schodów modułowych  jest właśnie możliwość łatwego dopasowania ich właściwie do każdego wnętrza – zarówno pod względem praktycznym, jak i estetycznym.

 

 

 

Zalety schodów modułowych

Jedną, z najczęściej wymienianych zalet schodów modułowych jest ich kompaktowość. Ten rodzaj schodów zajmuje najmniej miejsca. Schody modułowe nie ograniczają nie tylko przestrzeni, ale także dostępu do światła. Doskonale sprawdzą się zatem wszędzie tam, gdzie mamy niewielki metraż. Lekka konstrukcja schodów modułowych wpływa no to, że wnętrze nie sprawia wrażenia przytłoczonego i zagraconego. Kolejną zaletą schodów modułowych jest łatwy montaż. Aby zamontować schody modułowe nie potrzebujesz ani specjalistycznych narzędzi, ani specjalnych umiejętności. Instrukcja montażu naszych schodów modułowych przeprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces. Schody modułowe docenisz także ze względu na aspekt estetyczny. Ich nowoczesny design idealnie wkomponuje się w modne, minimalistyczne wnętrza. Szeroki wybór dostępnych modeli schodów modułowych sprawia jednak, że bez trudu dopasujesz odpowiedni wariant do każdego wystroju i stylu wnętrza. Poznaj nasze modele schodów modułowych i znajdź rozwiązanie idealne do Twojego domu czy mieszkania.

 

Nasze schody modułowe – poznaj różne modele schodów modułowych

Jeśli poszukujesz jakości premium i zależy Ci na połączeniu komfortu użytkowania z nowoczesnym designem, koniecznie poznaj model DUBAI. Olejowane, lite drewno stopni o jednakowej wysokości i głębokości, innowacyjna, nowoczesna konstrukcja i stylowe warianty balustrady – to tylko niektóre z zalet tego modelu.

Z kolei jeśli zależy Ci na maksymalnym komforcie użytkowania i poszukujesz schodów modułowych z szerokimi i głębokimi stopniami, przyjrzyj się modelowi CORK. Dopasowanie do specyfiki wnętrza zapewnia Ci tu możliwość wyboru biegu schodów, ilości stopni (od 11 do 15) oraz koloru konstrukcji i balustrady. Elegancki efekt uzyskasz także dobierając konstrukcję (dostępną w dwóch kolorach: czarny lub pearl grey) oraz rodzaj stopni (dąb lakierowany, buk lakierowany) w modelu DUBLIN. Schody DUBLIN dostępne są do wysokości 360 cm.

Jeszcze większe możliwości konfiguracji masz w modelu FRANKFURT. Wybrać możesz bowiem z aż czterech rodzajów balustrad, trzech rodzajów stopni (buk lity olejowany naturalny, dąb lity olejowany naturalny, dąb lity olejowany bielony) – dodatkowo każdy z wariantów w dwóch szerokościach (65 cm i 75 cm). Jeśli z kolei zależy Tobie i na estetyce, która ładnie wkomponuje się we wnętrza, w których dużą rolę odgrywają naturalne materiały wysokiej jakości, poznaj model BOSTON. Stopnie i poręcz w tym modelu zostały wykonane z buku lub dębu (wariant do wyboru). Model prezentuje się wyjątkowo stylowo.

Elegancki design znajdziesz także w modelu HAMBURG. Stopnie i poręcze w tym modelu zostały wykonanez wysokiej jakości drewna z certyfikatem FSC® i zabezpieczone dzięki olejowaniu. Optymalne dopasowanie do stylistyki wnętrza pozwala także wybór czterech rodzajów balustrad oraz trzech wariantów stopni: buk olejowany, dąb lity olejowany naturalny, dąb lity olejowany bielony. Do minimalistycznych wnętrz doskonale pasować będą także schody modułowe SYDNEY. Ten model w wariancie z zabiegiem ¼ posiada tylko dwa stopnie zabiegowe. Do wyboru w tym modelu jest pięć rodzajów balustrad i trzy rodzaje stopni.

W naszej ofercie znajdziesz cały wachlarz możliwości doboru schodów modułowych zarówno pod względem estetyki, jak i specyfiki wnętrza.