Schody

Schody DOLLE charakteryzuje najwyższa jakość, funkcjonalność oraz wszechstronność zastosowań. Rekomendujemy je przede wszystkim do małych wnętrz, gdzie dodatkowe metry sześcienne są na wagę złota, a na element łączący dwie kondygnacje nie ma zbyt wiele miejsca. Projektując schody stawiamy na prostotę, która idealnie wpisuje się w harmonijne aranżacje inspirowane stylem skandynawskim. Wykorzystujemy najlepszej jakości materiały – nie tylko drewno, ale również stal nierdzewną i aluminium.

 

Rodzaje schodów

Zobacz wszystkie produkty


Schody spiralne

Schody spiralne, zwane również kręconymi, czy okrągłymi, są rozwiązaniem wykorzystywanym od lat. Z pewnością każdy choć raz korzystał z takich schodów podczas wspinania się na wieżę widokową. We wspomnianym przykładzie schody spiralne zapewniają łagodne wejście na znaczne wysokości, a jednocześnie nie zajmują wiele miejsca (cała konstrukcja zajmuje niewiele miejsca).


Schody młynarskie

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się schody drewniane, w tym schody młynarskie o skandynawskim wzornictwie. Wykonane z wysokiej jakości drewna schody młynarskie DOLLE dostępne są w układzie prostym i zabiegowym. Idealnie sprawdzą się we wnętrzach o ograniczonej ilości miejsca utrzymanych zarówno w tradycyjnym,  jak nowoczesnym stylu. Są szczególnie polecane do domków letniskowych, na antresole czy poddasze.


Schody modułowe

Schody systemowe to nowoczesne rozwiązanie, które daje wiele możliwości aranżacyjnych. Mogą być stosowane w pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni,  jak i w przestronnych wnętrzach. Sprawdzą się zarówno w wąskim korytarzu, jak i w salonie, pełniąc również funkcję dekoracyjną. Schody modułowe mogą łączyć dwie kondygnacje budynku lub zapewnić wygodny dostęp do antresoli - dzięki funkcjonalnym modułom z łatwością można dopasować produkt do pomieszczenia.


Schody zewnętrzne

Schody zewnętrzne - najpiękniejszy sposób na wejście do ogrodu!
Z domu do ogrodu, z balkonu do domu, z tarasu do salonu- schody zewnętrzne łączą piętra i poziomy poza domem.
Niezależnie od wybranego modelu, schody zewnętrzne DOLLE harmonijnie dopasowują się do dowolnego miejsca na zewnątrz.
W przypadku schodów zewnętrznych istotne jest, aby materiały z których się one składają były odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Materiał konstrukcji oraz stopni schodów DOLLE jak Trimax, metalowa krata oraz stal spełniają ten wymóg.


Balustrady zabezpieczające

Balustrady zabezpieczające pozwalają w łatwy i szybki sposób zabezpieczyć górną kondygnację. Zróżnicowany asortyment balustrad współgra z szerokim wachlarzem schodów DOLLE i pozwala na stworzenie całości o jednolitym designie. Ale mogą one być też równie dobrze zamontowane jako balustrady samodzielne.


Konserwacja schodów

Czytaj więcej o konserwacji i czyszczeniu

Bezpiecznie nawet podczas złej pogody

Zobacz wszystkie schody zewnętrzne

Bezpłatna wysyłka i szybka dostawa

Przeczytaj warunki naszego sklepu internetowego

Potrzebujesz pomocy?

biuro@dolle.com   |   Tel. 33 82 72 490