Schody

Schody DOLLE charakteryzuje najwyższa jakość, funkcjonalność oraz wszechstronność zastosowań. Rekomendujemy je przede wszystkim do małych wnętrz, gdzie dodatkowe metry sześcienne są na wagę złota, a na element łączący dwie kondygnacje nie ma zbyt wiele miejsca. Projektując schody stawiamy na prostotę, która idealnie wpisuje się w harmonijne aranżacje inspirowane stylem skandynawskim. Wykorzystujemy najlepszej jakości materiały – nie tylko drewno, ale również stal nierdzewną i aluminium.

 

Rodzaje schodów

Zobacz wszystkie produkty


Schody spiralne

Schody spiralne, zwane również kręconymi, czy okrągłymi, są rozwiązaniem wykorzystywanym od lat. Z pewnością każdy choć raz korzystał z takich schodów podczas wspinania się na wieżę widokową. We wspomnianym przykładzie schody spiralne zapewniają łagodne wejście na znaczne wysokości, a jednocześnie cała konstrukcja zajmuje niewiele miejsca.

 


Schody młynarskie

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się schody drewniane, w tym schody młynarskie o skandynawskim wzornictwie. Wykonane z wysokiej jakości drewna schody młynarskie DOLLE dostępne są w układzie prostym i zabiegowym. Idealnie sprawdzą się we wnętrzach o ograniczonej ilości miejsca utrzymanych zarówno w tradycyjnym,  jak i w nowoczesnym stylu. Są szczególnie polecane do domków letniskowych, na antresole czy poddasze.

 


Schody modułowe

Schody systemowe to nowoczesne rozwiązanie, które daje wiele możliwości aranżacyjnych. Mogą być stosowane w pomieszczeniach o ograniczonej powierzchni,  jak i w przestronnych wnętrzach. Sprawdzą się zarówno w wąskim korytarzu, jak i w salonie, pełniąc również funkcję dekoracyjną. Schody modułowe mogą łączyć dwie kondygnacje budynku lub zapewnić wygodny dostęp do antresoli - dzięki funkcjonalnym modułom z łatwością można dopasować produkt do pomieszczenia.


Schody zewnętrzne

Schody zewnętrzne - najpiękniejszy sposób na wejście do ogrodu!

Z domu do ogrodu, z balkonu do domu, z tarasu do salonu- schody zewnętrzne łączą piętra i poziomy poza domem.

Niezależnie od wybranego modelu, schody zewnętrzne DOLLE harmonijnie dopasowują się do dowolnego miejsca na zewnątrz.

W przypadku schodów zewnętrznych istotne jest, aby materiały z których są wykonane były odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Materiał konstrukcji oraz stopni schodów DOLLE jak Trimax, metalowa krata oraz stal spełniają ten wymóg.

 


Zaprojektuj schody spiralne

Rozwiązania DOLLE Montréal dają klientowi możliwość zaprojektowania własnych schodów spiralnych. Do wyboru drewno stopni, kolor oraz rodzaj balustrad, co daje ponad 150 kombinacji.

 

Schody DOLLE Montréal zostały stworzone z myślą o właścicielach domów i mieszkań, którzy cenią indywidualny wystrój i wysokojakościowe materiały, preferują skandynawski styl i dążą do stosowania wyłącznie komfortowych i bezpiecznych rozwiązań.

 


Balustrady zabezpieczające

Balustrady zabezpieczające pozwalają w łatwy i szybki sposób zabezpieczyć górną kondygnację. Zróżnicowany asortyment balustrad współgra z szerokim wachlarzem schodów DOLLE i pozwala na stworzenie całości o jednolitym designie. Ale mogą być również zamontowane jako balustrady samodzielne.

 


STOPNIE DREWNIANE I OBRÓBKA POWIERZCHNI

Dąb lity olejowany naturalny


Stopnie i poręcze wykonane są z wysokiej jakości olejowanego drewna z certyfikatem FSC®. Olejowanie podkreśla strukturę dębu i nadaje mu ciepły i ciemniejszy odcień. Olej chroni powierzchnię drewna, podkreśla jego walory estetyczne i zapewnia doskonałe i naturalne wykończenie. Jednocześnie olej uodparnia drewno na wodę i plamy. Olej wnika w drewno i tworzy miękką, naturalną w dotyku powierzchnię, na której można zarówno zobaczyć, jak i poczuć strukturę drewna.

Dąb lity olejowany z białym pigmentem

Lity dąb jest pokryty olejem z białym pigmentem, dzięki czemu zachowuje jasny odcień dębu. Olej chroni powierzchnię drewna i czyni go bardziej odpornym na działanie wodę i plam. Olej wnika w drewno i tworzy gładką i prawie jedwabistą powierzchnię, na której można zarówno zobaczyć, jak i poczuć strukturę drewna. Dąb to mocny i wszechstronny gatunek drewna o delikatnej i naturalnej strukturze. Dąb wykorzystany do produkcji naszych stopni i poręczy to europejski dąb z certyfikatem FSC®.

Dąb lity - lakierowany


Dąb to mocny i wszechstronny gatunek drewna o delikatnej i naturalnej strukturze. Wśród schodów DOLLE można wybrać schody z lakierowanego dębu, dzięki czemu powierzchnia stopni i poręczy jest bardzo trwała, odporna na zarysowania i łatwa w utrzymaniu dzięki zastosowaniu lakieru z półpołyskiem. Dąb wykorzystany do produkcji naszych stopni i poręczy to europejski dąb z certyfikatem FSC®.

Buk lity olejowany naturalny

Wybór materiały stopni na schody często jest uzależniony od drewna na podłodze w Twoim domu. Jeśli Twoje podłogi są bukowe, możesz również wybrać bukowe stopnie i poręcz do schodów. Olej wnika w stopnie tworząc gładką i niemal jedwabistą powłokę, która pozostawia widoczną i również zauważalną w dotyku strukturę drewna. Jednocześnie olej doskonale chroni drewna przed wodą i plamami. Drewno bukowe wykorzystywane do produkcji stopni i poręczy DOLLE to najwyższej jakości drewno europejskie z certyfikatem FSC®.

Buk lity lakierowany

Wybór materiału na stopnie często jest uzależniony od drewna na podłodze w Twoim domu. Jeśli Twoje podłogi są bukowe, możesz również wybrać bukowe stopnie i poręcz do schodów. Drewno bukowe wykorzystywane do produkcji stopni i poręczy DOLLE to najwyższej jakości drewno zabezpieczone półbłyszczącym lakierem, dzięki któremu powierzchnia stopni jest trwała, odporna na zarysowania i łatwa w utrzymaniu. Drewno pochodzi z lasów europejskich i posiada certyfikat FSC®.

Multiplex – lakierowane

Stopnie schodów ATLANTA I DALLAS wykonane są ze lakierowanej sklejki bukowej. Sklejka jest wytrzymałym i stabilnym materiałem doskonale sprawdzającym się jako materiał na stopnie. Sklejka wykorzystywana w schodach DOLLE produkowana jest z drewna z certyfikatem FSC®.


Konserwacja schodów

Czytaj więcej o konserwacji i czyszczeniu

Bezpiecznie nawet podczas złej pogody

Zobacz wszystkie schody zewnętrzne

Bezpłatna wysyłka i szybka dostawa

Przeczytaj warunki naszego sklepu internetowego

Potrzebujesz pomocy?

biuro@dolle.com   |   Tel. 33 82 72 490