Visit our global website

continue

PRODUKCJA I FABRYKI

FABRYKI W DANII, CHINACH, RUMUNII I NA UKRAINIE

Każda fabryka specjalizuje się w określonych zadaniach i technologiach i działa w ścisłej współpracy z silną siecią dostawców.

Czytaj więcej...

FABRYKA W DANII

Duńska fabryka stanowi centrum naszej produkcji schodów strychowych i znajduje się w centrali DOLLE A/S w Frøstrup, w której mieszczą się również działy badań i rozwoju, jakości i kontroli oraz globalnego zaopatrzenia.

DOLLE A /S jest światowym liderem w rozwoju, produkcji i sprzedaży schodów strychowych i jest ważnym graczem w rozwoju, produkcji i sprzedaży schodów kondygnacyjnych i systemów balustrad. Od założenia firmy w 1982 r. firma DOLLE A/S stała się największym na świecie producentem schodów strychowych.

Zakład nieustannie rozwija nowe technologie i optymalizuje procesy z korzyścią dla wszystkich jednostek produkcyjnych. W 2012 roku firma DOLLE A/S rozpoczęła inwestycje mające na celu dostosowanie się do zasad produkcji Przemysłu 4.0. Dzięki temu posiada dziś najbardziej zaawansowane i zautomatyzowane linie produkcyjne w naszej branży.

Duńska fabryka zajmuje ponad 18 000 m², a najnowocześniejsza technologia -  obsługiwana przez zasady Lean Manufacturing -  stanowi centrum dla tej wyjątkowej jednostki produkcyjnej. Fabryka posiada certyfikat ISO 9001, aby zapewnić najwyższe standardy jakości dla wszystkich schodów strychowych DOLLE, które są produkowane zgodnie z normą EN14975.

Dział korporacyjny Q/C i Global Sourcing w centrali DOLLE A/S w Danii działa w ścisłej współpracy z dużą i globalną siecią dostawców w celu zapewnienia stałych dostaw i wysokiej jakości wszystkich materiałów. Dotyczy to między innymi wymagań obsługi szerokiej gamy standardów dotyczących produktów i materiałów oraz certyfikatu FSC®, który obowiązuje we wszystkich naszych zakładach.

W Frøstrup pracuje również nasz zespół programistów -  kluczowy czynnik dla firmy, która silnie koncentruje się na innowacjach. 10% pracowników firmy w centrali jest zatrudnionych przy opracowywaniu przyszłych rozwiązań w kreowaniu przestrzeni.

Firma DOLLE chce zastąpić tradycyjny sposób myślenia w metrach kwadratowych na myślenie w metrach sześciennych. Dlatego firma stworzyła koncepcję z wykorzystaniem wolnej przestrzeni.

FABRYKA W CHINACH

DOLLE Suzhou znajduje się 100 km od Szanghaju. Fabryka ta jest odpowiedzialna za produkcję metalowych elementów i jest jednocześnie centrum produkcji systemów balustrad. Chińska fabryka zajmuje 20 000 m² i jest umiejscowiona idealnie do obsługi naszych rynków globalnych. Fabryka posiada certyfikat ISO 9001 w celu zapewnienia najwyższych standardów jakości.

Nasza nowoczesna i wysoko wyspecjalizowana produkcja wykorzystuje szeroką gamę materiałów  i technologii produkcji. Podstawowym materiałem stosowanym w DOLLE Suzhou są różne metale, ale obejmuje również komponenty z tworzywa sztucznego i drewna z certyfikatem FSC®. W fabryce są przestrzegane wytyczne REACH i zasady RoHs.

Nowoczesna technologia w DOLLE Suzhou obejmuje najnowocześniejsze maszyny i technologie stosowane w produkcji i obróbce metali. Zawiera ona złożone i intensywne procesy, takie jak zrobotyzowane spawanie, przecinanie plazmowe, czyszczenie ultradźwiękowe i piaskowanie.

Stworzyliśmy znakomitą sieć sprawdzonych dostawców materiałów, takich jak drewno, metale, tworzywa sztuczne i opakowania. Posiadamy wiedzę fachową z różnych dziedzin związanych z poborem surowców. Należą do nich między innymi: wytłaczanie metali, odlewanie ciśnieniowe, malowanie proszkowe, cynkowanie, formowanie wtryskowe tworzyw sztucznych, opakowania oraz komponenty drewniane.

DOLLE Suzhou zainwestowało w maszyny, które dają nam możliwość wykonywania procesów wykrawania, cięcia i szlifowania za pomocą pras od 4,5 do 500 ton.

DOLLE Suzhou korzysta z najnowocześniejszej technologii robotów. Nasze działy spawalnicze i nitujące posiadają roboty z Kawasaki i Migatronic. Dzięki wyspecjalizowanemu działowi wysoce wykwalifikowanego personelu, DOLLE Suzhou produkuje i utrzymuje wszystkie narzędzia.

Uzupełnieniem naszych maszyn jest wybitny i wysoce doświadczony personel. Zatrudniamy duży zespół najbardziej wykwalifikowanych i oddanych spawaczy z wieloletnim doświadczeniem. Połączenie naszej inwestycji w wiedzę fachową w zakresie ludzi i mechaniki daje nam idealne połączenie elastycznej wydajności i wysokich standardów jakości.

FABRYKA W RUMUNII

Nasza rumuńska fabryka SOGEM Production ma siedzibę w Molid w powiecie suczawskim, który jest znany z długiej tradycji przemysłu drzewnego. Rumunia posiada jedne z największych zasobów leśnych w Europie, w tym różnorodne gatunki drzew.

Lokalizacja naszej fabryki w obszarze najwyższej jakości drewna, zwłaszcza dębowego i bukowego zapewnia doskonałą lokalizację produkcji.

SOGEM Production jest centrum technologicznym DOLLE A/S w produkcji elementów z drewna twardego  i jest jednym z wiodących producentów w Europie w segmencie gotowych schodów. 

SOGEM Production produkuje i sprzedaje ponad 40 modeli schodów w gotowych zestawach, schodów drewnianych i schodów na specjalne zamówienie.

Bazując na lokalnej tradycji obróbki drewna, udało nam się czerpać korzyści z dostępu do wysokiej jakości materiałów, nowoczesnych technologii produkcji oraz wysoko wykwalifikowanej kadry oddanych pracowników do obsługi tego złożonego i specjalistycznego zakładu produkcyjnego.

Fabryka jest certyfikowana zgodnie z ISO 9001, FSC® i PEFC w celu kontroli rygorystycznych norm jakości kierujących łańcuchem dostaw. Jednocześnie zapewnia, że ​​nasze materiały spełniają rygorystyczne wymagania pełnej identyfikowalności i pochodzą ze zrównoważonych źródeł.

SOGEM Production posiada nowoczesne zakłady produkcyjne wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt do obsługi pełnego procesu od optymalizacji surowców po produkcję gotowych produktów. Wszystkie procesy są wspierane przez oprogramowanie do projektowania 3D oraz naszych doświadczonych projektantów  i techników, którzy specjalizują się w produkcji schodów wewnętrznych.

FABRYKA NA UKRAINIE

Nasza ukraińska fabryka ma siedzibę w miejscowości Velykyi Bereznyi w pobliżu Użgorodu na południowym zachodzie Ukrainy w Karpatach. Rejon ten jest jednym z kluczowych obszarów ukraińskiego leśnictwa i przemysłu drzewnego.

Tartak i produkcja jest ważną częścią łańcucha dostaw drewna liściastego zwłaszcza buku i dębu dla DOLLE A/S.

Procesy obejmują wszystkie operacje, od pozyskiwania drewna w bogatych obszarach lasów z certyfikatem FSC® w całej fabryce, po tartak o dużej wydajności i zdolności suszenia zapewniającą optymalną jakość surowca i nowoczesną konfigurację produkcji do produkcji zarówno dużych ilości i specjalistycznych komponentów.

CZYTAJ WIĘCEJ O DOLLE

Grupa DOLLE

›› Czytam
Test af trappe i produktionen

Rozwój i jakość produktów

›› Przeczytaj więcej o rozwoju i jakości

Kontakt

›› Zadzwoń