Visit our global website

continue

 

Jak zabezpieczyć schody przed dzieckiem?

 

Jak zabezpieczyć schody przed dzieckiem?

Pierwsze kroki dziecka to zawsze wielka radość w każdym domu. To jednak też równocześnie czas niepokoju o bezpieczeństwo malucha. Ciekawe świata dziecko chce eksplorować dom i poznawać wszystkie jego zakątki. Nauka chodzenia po schodach zwykle trwa jednak nieco dłużej, zatem pokonywanie schodów przez dziecko powinno zawsze odbywać się pod czujnym okiem dorosłych. Jak dopilnować, żeby maluch nie znalazł się na schodach bez opieki? Jak zabezpieczyć schody przed dzieckiem? Zobacz, jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę.

Jak zabezpieczyć schody przed dzieckiem?

Twój maluch zaczął raczkować lub lada monet zacznie stawiać pierwsze kroki? Najwyższy czas, aby zabezpieczyć dom w ten sposób, aby dziecko było w nim bezwzględnie bezpieczne. Każdy rodzic wie to doskonale, że wystarczy spuścić dziecko z oka choćby na sekundę, a to wystarczy, żeby maluch znalazł się w niebezpiecznej sytuacji. Jak zabezpieczyć schody przed dzieckiem? Wiele zależy od tego, na jakim etapie jest nasz maluch – czy dopiero stawia pierwsze kropki, czy może potrafi już chodzić i próbuje swoich sił na schodach. Wiadomym jest, że prędzej czy później dziecko będzie musiało zdobyć umiejętność samodzielnego pokonywania schodów, jednak wszystko w odpowiednim czasie.

Dopóki nie potrafi bezpiecznie poruszać się po schodach powinno robić to zawsze w obecności dorosłych. Nawet wtedy warto zadbać jednak, żeby na schodach nie znajdywały się żadne przedmioty, na których dziecko mogłoby się poślizgnąć. Ozdobne dywaniki i tym podobne dekoracje zdecydowanie odpadają. A co jeśli nasze dziecko jest jeszcze zbyt małe, aby pokonywać schody bądź chcemy mieć pewność, że nie wejdzie na nie pod naszą nieobecność? Zobacz, jak zabezpieczyć schody przed dzieckiem.

 

Jak zabezpieczyć schody przed dzieckiem – zabezpieczenia do schodów modułowych

Schody modułowe, w których przestrzeń między stopniami jest dostosowana do kroku dorosłego człowieka, mogą stanowić dla dziecka wyzwanie. Jeśli maluch stara się już samodzielnie pokonywać schody, warto mu to ułatwić. Dobrym pomysłem będzie więc zmniejszenie przestrzeni między stopniami. Pozwoli to zwiększyć bezpieczeństwo dziecka, chroniąc go przed upadkiem lub wślizgnięciem pomiędzy stopnie. Najlepiej skorzystać z gotowych, dedykowanych zabezpieczeń. Na naszej stronie znajdziesz zabezpieczenia do schodów w czterech dostępnych kolorach: czarnym, białym, antracytowym i srebrnym perłowym. W zależności od modelu schodów powinniśmy wybrać zestaw 20 lub 30 zabezpieczeń. Zestaw 20 zabezpieczeń będzie odpowiedni do wszystkich modeli schodów prostych z 10 lub 11 stopniami. Z kolei zestaw 30 zabezpieczeń sprawdzi się idealnie w przypadku schodów prostych z co najmniej 12 stopniami lub schodów modułowych z zabiegiem ¼ i ½.

 

 

Jak zabezpieczyć schody przed dzieckiem – barierki ochronne

Stosowanie barierek ochronnych to najlepszy sposób na zabezpieczenie schodów. Bramki dziecięce możemy zastosować bezpośrednio przy schodach bądź zamontować w futrynie drzwi, jeśli nie chcemy, aby dziecko samodzielnie opuszczało dane pomieszczenie. Taką barierkę ochronną najlepiej zastosować już w momencie, kiedy dziecko zaczyna raczkować. Zwykle rodzice zachowują to zabezpieczenie do ok. 4 roku życia dziecka. Jeśli w tym wieku dziecko już sprawnie i bezpiecznie porusza się po schodach, możemy taką barierkę zdemontować.

 

A jak zabezpieczyć balustradę przed dzieckiem? Wybierając odpowiednią barierkę dziecięcą nie musisz się martwić o to, jak zabezpieczyć barierkę przed dzieckiem. Są one bowiem właściwie dostosowane i zapewniają bezpieczeństwo twojemu maluszkowi. Tylko jaką bramkę zabezpieczającą wybrać? Zobacz, na które modele warto zwrócić uwagę.

 

Barierki dziecięce – drewniane i metalowe

 

 

Wybierając barierkę zabezpieczającą postaraj się zwrócić uwagę na kilka elementów. Sprawdź przede wszystkim doświadczenie producenta, jakość wykonania oraz zastosowanych materiałów, a także zgodność z normami bezpieczeństwa. Jeśli te aspekty będą na zadowalającym poziomie, nie ma znaczenia czy wybierzesz barierkę drewnianą czy metalową. Możesz dopasować ją więc do stylistyki swojego wnętrza i własnych oczekiwań. W naszej ofercie znajdziesz zarówno barierkę zabezpieczającą metalową jak drewnianą. Wszystkie są zgodne z normą EN: 1930: 2011, TÜV SÜD i są całkowicie bezpieczne dla dzieci. Poznaj ich specyfikację.

 

To model metalowej barierki zabezpieczającej, która ładnie wkomponuje się w minimalistyczne, nowoczesne wnętrza. Wykonana została z malowanego proszkowo metalu. Barierka ma standardową wysokość 68cm, a tralki o średnicy 8mm umieszczone są w odstępach 55mm. Zapewnia to bezpieczeństwo i nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia przed dzieckiem. Udogodnieniem dla rodziców jest wyposażenie barierki w system łatwego otwierania i zamykania przy użyciu jednej ręki. Dostosowanie do specyfiki wnętrza ułatwia możliwość regulacji szerokości barierki w zakresie od 74,4 do 113cm.

 

Ten model został w całości wykonany z lakierowanego drewna bukowego i dostępna jest w zakresie szerokości od 75,6 do 110,4cm. Zastosowane w barierce drewniane tralki mają średnicę 55mm,m a optymalne bezpieczeństwo dla dziecka zapewnia wysokość 70cm. Barierka także wyposażona jest w system zamykania jedna ręką.

 

Barierkę SVEA również wykonaliśmy z drewna bukowego lakierowanego. Jest to jednak barierka rozporowa, dlatego różni się od pozostałych systemem montażu. Składa się z dwóch części, które dzięki zaprojektowanym otworom możemy regulować w zakresie szerokości od 61 do 110,7cm. Drewniane tralki mają tu średnicę 58mm. Barierka SVEA również ma wysokość 70cm, co sprawia, że barierka ochronna doskonale spełni swoje zadanie w pierwszych latach życia dziecka.

 Michał Szkoda

W firmie od ponad 15 lat, wie o naszych schodach wszystko! Zajmuje się ich sprzedażą, pomiarem i montażem. Fachowo doradzi i podpowie najlepsze rozwiązanie.

 

Prywatnie – mąż i ojciec trzech cudownych pociech. Poza zamiłowaniem do swojej pracy uwielbia odreagowywać stresy dnia codziennego na korcie do squasha. W weekendy natomiast, jak nie spędza ich na montowaniu naszych schodów i ma chwilę wolnego, to spędza czas na eksploracji ścieżek rowerowych oraz BIKEPARKów.

 

Na naszym blogu prowadzi porady dla Architektów. Jeśli chcesz zapytać naszego eksperta o radę, napisz wiadomość na adres m.szkoda@dolle.com