Visit our global website

continue

 

Danzig, Dubai i Sydney – trzy pomysły na kompaktowe i komfortowe schody wewnętrzne

 

Danzig, Dubai i Sydney – trzy pomysły na kompaktowe i komfortowe schody wewnętrzne

Wybór idealnych schodów wewnętrznych to nie lada wyzwanie. Zadanie jest tym trudniejsze wtedy, kiedy próbujemy znaleźć model, który nie będzie zabierał zbyt wiele miejsca, ale będzie przy tym nowoczesny i maksymalnie komfortowy w użytkowaniu. Dziś mamy dla was aż trzy propozycje takich schodów, które łącza w sobie nowoczesny i stylowy design, z kompaktową formą i wygodą użytkowania. Zobaczcie nasze schody modułowe: Danzig, Dubai, Sydney.

 

Schody modułowe – minimum miejsca, maksimum komfortu

 

Schody modułowe rekomendowane są zwłaszcza do wnętrz, w których ogranicza nas metraż. Lekka konstrukcja sprawia, że schody modułowe zajmują mało miejsca, nie przytłaczają wnętrza, ani nie ograniczają dostępu do światła. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych schodów. Gotowe schody modułowe to szybkie, ekonomiczne i łatwe w montażu, funkcjonalne rozwiązanie dla każdego. Schody modułowe składają się z poszczególnych modułów, konstrukcji, stopni i balustrady. Mimo, iż to rozwiązanie gotowe, bez trudu dopasujesz je do swojego wnętrza – zarówno z uwagi na jego specyfikę, jak i wystrój. Zobacz jakie propozycje schodów modułowych przygotowaliśmy dla nowoczesnych, stylowych wnętrz.

 

Nowoczesne schody modułowe

 

  • SCHODY SYSTEMOWE DANZIG

Jeśli poszukujesz uniwersalnego, a przy tym nowoczesnego rozwiązania w zakresie połączenia pięter w swoim domu bądź mieszkaniu, z pewnością zwrócisz uwagę na model schodów systemowych – DANZIG. Lekka konstrukcja i wykonane z litego buku stopnie idealnie wkomponują się w skandynawski styl wnętrza. Oprócz nowoczesnego designu w tym modelu znajdziemy również bezpieczeństwo i wygodę użytkowania, dzięki szerokim i głębokim stopniom o wymiarach 80 x 28,7cm. W modelu DANZIG mamy możliwość regulacji wzniesienia (zakres od 18 do 21cm) oraz doboru ilości stopni (od 11 do 15). Model ten bez obaw mogą wybrać użytkownicy, którzy chcą połączyć poziomy o maksymalnej wysokości 336 cm. Schody dostępne są w trzech wersjach: prostej, z zabiegiem ½ oraz zabiegiem ¼. Dzięki możliwościom dostosowania schodów do specyfiki wnętrza, model ten gwarantuje także łatwy i szybki montaż. Oprócz oszczędności miejsca we wnętrzu, otrzymujemy tu także oszczędność czasu.

 

  • SCHODY MODUŁOWE DUBAI

Jeśli potrzebujecie więcej możliwości, w kwestii dopasowania schodów do estetyki wnętrza, modelem, na który warto zwrócić uwagę są schody DUBAI. Tutaj do wyboru mamy bowiem aż trzy warianty materiału stopni (dąb olejowany naturalny, buk olejowany naturalny i dąb olejowany z białym pigmentem, trzy rodzaje balustrad oraz cztery kolory konstrukcji (biały, antracytowy, czarny i pearl gray). Niezależnie od konfiguracji schody DUBAI prezentują się designersko i nowocześnie. Innowacyjna konstrukcja schodów sprawia, że w tym modelu mamy zapewnioną jednakową głębokość stopnia i wysokość wzniesienia na całej długości schodów. Estetyka i funkcjonalność łączą się tutaj z jakością. Stopnie schodów DUBAI oraz poręcze zostały wykonane z wysokiej jakości drewna z certyfikatem FSC®. Martwić nie musisz się tu także o dopasowanie modelu do specyfiki wnętrza. Schody DUBAI to aż sześć wariantów wysokości (max. 357 cm), trzy biegi schodów (prosty, zabieg ½ lub ¼), dwie szerokości stopni (80 cm lub 90 cm), których może być od 11 do 16. Możliwości jest naprawdę wiele. Wystarczy jedynie odpowiednio skonfigurować swój model, by otrzymać rozwiązanie idealnie dopasowane do estetyki i specyfiki wnętrza.

  • SCHODY SYSTEMOWE SYDNEY Z OŚWIETLENIEM LED

Schody wewnętrzne, które ładnie zaprezentują się w nowoczesnym, minimalistycznym wnętrzu, a przy tym zachwycą elegancką formą, to model SYDNEY. Wyróżnia go opcjonalne, zintegrowane oświetlenie LED, które doskonale podkreśli styl schodów. W tym modelu dbałość o detale i wysoka jakość jest widoczna gołym okiem. Do wyboru mamy tu konstrukcję w dwóch kolorach: czarną lub białą, a także aż trzy materiały stopni: dąb olejowany naturalny, buk olejowany naturalny i dąb olejowany z białym pigmentem. Dopasowanie do własnych oczekiwań estetycznych ułatwia także możliwość wyboru aż pięciu różnych rodzajów balustrad. Entuzjaści nowoczesnych form z pewnością zwrócą uwagę na balustradę PURE, której wysłużony kształt tralek podobny jest w przekroju do spadającej kropli wody. Schody SYDNEY dopasujesz także do specyfiki swojego wnętrza. Dostępne są w biegu prostym i zabiegu ¼ oraz trzech wariantach wysokości kondygnacji: 222-270 cm, 240-292 cm, 259-315 cm.

 

Mamy nadzieję, że nasze propozycje sprawią, że wybór praktycznych, bezpiecznych i stylowych schodów wewnętrznych stanie się łatwiejszy. Każda z propozycji to w naszej ocenie optymalny balans między estetyką, a funkcjonalnością.

 


_______________

kontakt: architekt@dolle.com