Visit our global website

continue

 

Schody strychowe - jakie wybrać i jak je zamontować?

 

Schody strychowe - jakie wybrać i jak je zamontować?

Większość strychów najczęściej służy do przechowywania rzeczy sezonowych i aktualnie nieużywanych ubrań, ozdób świątecznych, mebli czy różnego rodzaju drobiazgów. Chcąc korzystać z tego pomieszczenia musimy pamiętać, że konieczne jest wykonanie bezpiecznego wejścia na strych. Najczęściej ze schodów strychowych korzysta się raczej sporadycznie, dlatego idealnym rozwiązaniem jest zamontowanie praktycznych składanych schodów. Na rynku jest szeroki wybór, zatem jakie wybrać i jak zamontować schody strychowe? Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika.

Jakie schody strychowe wybrać do swojego domu?

 

To właśnie dzięki schodom strychowym w sposób łatwy i bezpieczny wejdziemy i zejdziemy na poddasze. Każde takie schody, muszą spełniać istotne wymagania techniczne oraz wymogi bezpieczeństwa. Dodatkową, istotną cechą schodów strychowych jest to, że powinny zapewnić pełną wygodę użytkowania. Co wziąć pod uwagę wybierając takie schody do domu?

 

Istnieją trzy główne rodzaje schodów na strych: składane, rozsuwane oraz nożycowe. Czym one się różnią między sobą? Po pierwsze – konstrukcją. Konstrukcja schodów składanych zawiera zazwyczaj trzy lub cztery elementy. Części połączone są ze sobą zawiasami, aby można je było składać i w większości przypadków wykonane są z drewna. Po wysunięciu mogą sięgać nawet 3,5 metra wzwyż. Maksymalny udźwig tego typu schodów strychowych wynosi około 160 kg.

 

 

Konstrukcja schodów rozsuwanych jest bardzo podobna do składanych, jednak od tych pierwszych, odróżnia je brak zawiasów. Ich wyróżnikiem są natomiast specjalne okucia, dzięki którym możliwe jest wzajemne przesuwanie się części. W efekcie sięgają wyżej, utrzymują większe obciążenie oraz nie potrzebują tyle miejsca podczas rozkładania, jak schody składane. Konstrukcja schodów nożycowych natomiast, wykonana jest całkowicie z metalu. Dlatego są bezkonkurencyjne pod względem nośności. Tego typu schody strychowe składa się harmonijkowo, przez co zajmują mniej miejsca.

Schody strychowe jakie wybrać?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, schody strychowe powinny być przede wszystkim bezpieczne, wygodne w użytkowaniu i łatwe w montażu. W naszej ofercie znajdziesz m.in. model DOLLE SW36-3, czyli schody strychowe z 3-częściową drabinką, które nie wymagają dodatkowego miejsca na poddaszu. Schodnica wykonana z drewna świerkowego, została wyposażona w stopki plastikowe, co wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania. Dodatkowo stopnie schodów mają ryflowaną powierzchnię, co również wpływa na bezpieczeństwo użytkowania. Wyposażone są w uszczelkę zapobiegającą utracie ciepła i przeciągom. Naszym hitem sprzedażowym są jednak schody strychowe wyprodukowane w opatentowanej technologii clickFIX®. Czym wyróżnia się ta technologia? Otóż z klapy usunęliśmy drewno i dzięki temu powstała nowa i wysoko izolowana konstrukcja. To ona wraz z nowym systemem uszczelniającym zapewnia schodom najlepszą na rynku izolację i szczelność.

 

Jak zamontować schody strychowe? Szybki i łatwy montaż schodów strychowych.

 

Montaż schodów strychowych nie trudnym zadaniem. Jeśli posiadasz choć odrobinę zmysłu majsterkowicza, to na pewno sobie poradzisz. Pamiętaj, że do każdego sprzedawanego modelu dodajemy instrukcję obsługi. Postępując zgodnie ze wskazówkami w niej zawartymi, montaż schodów strychowych nie powinien sprawiać kłopotu.

Wszystkie schody strychowe naszej firmy charakteryzuje szybki i łatwy montaż. Montaż schodów strychowych clickFIX® odbywa się w etapach, oddzielnie montowane są skrzynia, drabinka i klapa.

 

Jak zamontować schody strychowe? Krok po kroku

Dla ułatwienia montażu przygotowaliśmy filmik poradnikowe, które prowadzą krok po kroku, ułatwiając pracę. Przykładowe filmik zamieszczamy poniżej:

Potrzebujesz schodów strychowych na wymiar?

Zadzwoń lub napisz na biuro@dolle.comMichał Szkoda

W firmie od ponad 15 lat, wie o naszych schodach wszystko! Zajmuje się ich sprzedażą, pomiarem i montażem. Fachowo doradzi i podpowie najlepsze rozwiązanie.

 

Prywatnie – mąż i ojciec trzech cudownych pociech. Poza zamiłowaniem do swojej pracy uwielbia odreagowywać stresy dnia codziennego na korcie do squasha. W weekendy natomiast, jak nie spędza ich na montowaniu naszych schodów i ma chwilę wolnego, to spędza czas na eksploracji ścieżek rowerowych oraz BIKEPARKów.

 

Na naszym blogu prowadzi porady dla Architektów. Jeśli chcesz zapytać naszego eksperta o radę, napisz wiadomość na adres m.szkoda@dolle.com