Visit our global website

continue

 

Schody modułowe mini – kiedy się na nie zdecydować?

 

Schody modułowe mini – kiedy się na nie zdecydować?

Schody modułowe mini coraz częściej wykorzystywane są w niewielkich domach czy dwupoziomowych mieszkaniach. Czym charakteryzuje się ten model schodów, jakie zalety ma to rozwiązanie? Zobacz kiedy warto zdecydować się na schody modułowe mini i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Schody modułowe mini

Ten model schodów wyróżnia lekka, modułowa, łatwa w montażu forma. Zwykle składa się z metalowej konstrukcji nośnej i balustrady oraz drewnianych stopni. Schody składają się z powtarzalnych modułów, co pozwala nam optymalnie dopasować je do specyfiki wnętrza. Wybierając schody do swojego mieszkania czy domu zwykle zwracamy uwagę na kilka czynników: bezpieczeństwo i komfort użytkowania, estetykę oraz aspekt ekonomiczny. Jak w tych kwestiach wypadają schody modułowe mini? W porównaniu do tradycyjnych schodów żelbetowych czy drewnianych, schody modułowe są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. Są przy tym także tańsze i łatwiejsze w montażu – właściwie możemy wykonać go w prosty i szybki sposób samodzielnie. Projektując schody modułowe mini zadbaliśmy także o maksymalny komfort i bezpieczeństwo ich użytkowania. A co z estetyką? Szeroki wybór schodów modułowych mini w naszej ofercie pozwala bez trudu dopasować je do właściwie każdego stylu i charakteru wnętrza. Kiedy warto więc zdecydować się na schody modułowe mini?

 

 

Schody modułowe mini – kiedy warto wybrać to rozwiązanie?

Główną zaletą schodów modułowych mini jest ich kompaktowość i fakt, że zajmują naprawdę niewiele miejsca. Na ten rodzaj schodów warto więc zdecydować się zwłaszcza wtedy, kiedy ogranicza nas niewielki metraż. Schody modułowe doskonale wkomponują się nawet w wąskich przedpokojach czy ciasnych narożnikach. Możliwość różnych konfiguracji w zakresie doboru konstrukcji, balustrady, zabiegu schodów pozwoli optymalnie dopasować je do specyfiki wnętrza. Ponadto lekka konstrukcja schodów modułowych nie przytłoczy przestrzeni.  Jeśli zatem zależy nam na połączeniu estetyki i komfortu użytkowaniu z maksymalną oszczędnością miejsca – schody modułowe okażą się strzałem w dziesiątkę.

 

Jak dobrać schody modułowe mini do swojego wnętrza?

Profesjonaliści polecają różne modele schodów modułowych dla domów i mieszkań o niewielkim metrażu oraz wszędzie tam, gdzie zależy nam na zachowaniu wrażenia lekkości i przestronności pomieszczeń. Schody warto też jednak dopasować do wnętrza pod kątem estetyki. Mimo lekkiej, nowoczesnej konstrukcji schody modułowe z naszej oferty możesz z powodzeniem wykorzystać nie tylko we wnętrzach minimalistycznych czy loftowych. Be trudu skonfigurujesz modele, które idealnie wpiszą się w styl klasyczny czy nawet rustykalny. Możesz bowiem dobrać kolor konstrukcji, rodzaj stopni, a także typ i kolor balustrady. W naszej ofercie znajdziesz wiele modeli o nowoczesnym designie, którymi podkreślisz modny, minimalistyczny styl swojego wnętrza. Nasi projektanci zwrócili uwagę na każdy detal, dzięki temu dziś możesz wybierać z modeli, które idealnie wkomponują się w każde wnętrze.

Jeśli nadal nie wiesz jakie rozwiązanie wybrać, zdaj się na ekspertów firmy Dolle, którzy optymalnie dopasują projekt schodów modułowych mini do Twoich oczekiwań. Firma zajmie się wszystkim od dopasowania schodów do projektu aż po montaż schodów. To szybkie, wygodne i sprawdzone rozwiązanie nie tylko dla zabieganych.

 

_______________

kontakt: architekt@dolle.com