Visit our global website

continue

 

Aranżacja ściany przy schodach

 

Aranżacja ściany przy schodach

Urządzając swój dom czy mieszkanie zwykle skupiamy się na głównych pomieszczeniach. Czasami brakuje nam czasu i pomysłu na dopracowanie szczegółów, które mają ogromny wpływ na ostateczny efekt aranżacji. Ściana przy schodach to właśnie takie miejsce, któremu warto poświęcić nieco więcej uwagi, by cieszyć się ze stylowego, modnego i pięknego efektu. Co położyć na ścianę przy schodach? Jak wykorzystać tą przestrzeń?

 

Co na ścianę przy schodach?

Ściana przy schodach może stanowić niemałe wyzwanie aranżacyjne. Z jednej strony powinna idealnie komponować się z resztą pomieszczenia, w którym się znajduje, z drugiej sprostać innym wymaganiom względem funkcjonalności. Jak wykorzystać jej potencjał, czym wykończyć ścianę przy schodach, by była praktyczna i estetyczna? Pisząc o aranżacji takiej ściany, na myśl przychodzą mi dwie drogi. Z jednej strony warto wziąć pod uwagę dobór samych materiałów wykończeniowych, z drugiej wybór dodatków, którymi możemy taką ścianę udekorować. Dlatego dziś przygotowaliśmy dla Was pomysły zarówno na to, jak wykończyć ścianę przy schodach, jak i na to, jak ozdobić ścianę przy schodach.

Co położyć na ścianę przy schodach?

Decyzja – jak pomalować ścianę przy schodach lub jakich materiałów użyć do jej wykończenia powinna zależeć w głównej mierze od tego, w jakim stylu i charakterze jest aranżacja pomieszczenia, w którym znajdują się schody. Nie bez znaczenia jest także sam model schodów, które wybraliśmy. Jeśli zdecydowaliśmy się np. na nowoczesne schody modułowe o minimalistycznym designie, udekorowane np. oświetleniem LED (model schodów: SYDNEY) styl ściany również powinien być nowoczesny i prosty. Wówczas najlepiej sprawdzi się jednolity kolor (np. popularny i uniwersalny popiel bądź beż). Tonację barwy farby najlepiej dobrać również do materiału stopni. Jeśli wybraliśmy stopnie z materiału o ciepłym odcieniu drewna, kolor na ścianie także powinien być utrzymany w ciepłej tonacji.

Jak wykończyć ścianę przy schodach w inny sposób?

Jeśli z kolei do swojego wnętrza wybraliśmy metalowe schody kręcone (np. model CALGARY antracyt), doskonale z nimi skomponuje się ściana z białej bądź klasycznej cegły. Taki akcent może doskonale podkreślić industrialny charakter wnętrza. Na ścianie przy schodach dobrze będą też prezentować się takie materiały jak: drewno, płytki dekoracyjne, polerowany beton. Dokonując wyboru zwróć także uwagę na to, jaką ścianę łatwiej będzie ci utrzymać w czystości.

Co na ścianę przy schodach – dekoracje

Jak ozdobić ścianę przy schodach efektownie i modnie? Przestrzeń na ścianie przy schodach to świetne miejsce do stworzenia rodzinnej galerii zdjęć. Możesz na niej wyeksponować rodzinne fotografie w ramkach w tym samym kolorze, ale w różnych rozmiarach. Na ścianie przy schodach może też ładnie wyeksponować obrazy i plakaty – dzięki nim wnętrze zawsze zyskuje bardziej oryginalnego charakteru. Ciekawą dekorację będzie też duży, designerski zegar, który będzie przyciągał uwagę. Jeśli chcesz optycznie powiększyć przestrzeń, wówczas warto wykorzystać lustra. Będą prezentowały się najlepiej wówczas, kiedy ściana przy schodach znajduje się naprzeciwko okna – wtedy lustra będą pięknie odbijały wpadające do wnętrza światło. Zdecydowanie warto poświęcić nieco uwagi dekoracji ściany przy schodach, gdyż doda ona pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i podkreśli styl całego domu.

 

Jeśli nadal nie wiesz jakie rozwiązanie wybrać, zdaj się na ekspertów firmy Dolle, którzy optymalnie dopasują projekt schodów do Twoich oczekiwań. Firma zajmie się wszystkim od dopasowania schodów do projektu aż po montaż schodów. To szybkie, wygodne i sprawdzone rozwiązanie nie tylko dla zabieganych.