Visit our global website

continue


PANELE AKUSTYCZNE

Panele akustyczne DOLLE mogą być stosowane jako rozwiązanie akustyczne zarówno na ścianach jak i na sufitach wewnątrz pomieszczeń.

Panel akustyczny łączy w sobie estetykę i funkcjonalność, nadaje domowi współczesny i jednocześnie ponadczasowy wyraz, stanowiąc najbardziej efektywną metodę poprawy akustyki w Twoim domu.

Dzięki panelom akustycznym firmy DOLLE można zaprojektować wnętrze koncentrujące się na jego estetyce
– bez konieczności kompromisu w kwestii rozwiązań akustycznych.


Zobacz panele akustyczneWyprodukowano w Danii


Tłumienie akustyczne do 50%


Łączy w sobie estetykę
i funkcjonalność


Łatwy i szybki
montaż


Możliwość skracania
stosownie do potrzeb


Materiał

Panele akustyczne DOLLE są dostępne w trzech różnych kolorach melaminy: dąb naturalny, dąb biały pigmentowany i orzech. Co umożliwia dobór panelu akustycznego odpowiadającego wszystkim gustom i stylom wnętrz. Cechą wspólną naszych paneli akustycznych jest ich pokrycie powierzchnią melaminową, która imituje strukturę prawdziwego drewna i sprawia, że są one zarówno odporne na ścieranie jak i łatwe w utrzymaniu czystości.


ROZMIARY

Panele akustyczne DOLLE dostępne są w dwóch standardowych wymiarach: 2400 x 600 x 23 mm og 2350 x 600 x 23 mm

Dobry wybór dla nowych budynków
Panel akustyczny o wymiarach 2400 x 600 x 23 mm szczególnie dobrze nadaje się do nowego budownictwa i ścian o standardowej wysokości pomieszczenia.

Dobre rozwiązanie dla celów remontowych
Gdzie panel akustyczny o wymiarach 2350 x 600 x 23 mm jest szczególnie przydatny w projektach remontowych lub pomieszczeniach o niższej wysokości sufitu.

Listwy w panelu akustycznym mają szerokość 30 mm, grubość 10 mm, a odstęp między nimi wynosi 10 mm. Listwy są bardzo szerokie, co tworzy niezwykle przyjemne wrażenie wizualne zwłaszcza w przypadku ścian akustycznych lub sufitów akustycznych o większej powierzchni.

Cechą wspólną naszych paneli akustycznych jest to, że można je dowolnie skracać w zależności od potrzeb, a do każdego panelu akustycznego dołączane są listwy poprzeczne.

POPRAWA AKUSTYKI

Dobra akustyka pomaga stworzyć dobry klimat w pomieszczeniach, a panel akustyczny firmy DOLLE może zredukować czas pogłosu i poziom akustyczny nawet o 50%.

Panele akustyczne mogą zatem podnieść klasyfikację akustyczną pomieszczenia z ustawowego poziomu C do najwyższej klasy akustycznej A. Dlatego panele akustyczne DOLLE stanowią idealne rozwiązanie dla wielu wyzwań akustycznych, jakie stawiają nowoczesne budynki o wielu powierzchniach twardych i wysokich sufitach.

Ściana akustyczna lub sufit akustyczny tworzą nie tylko przyjemne otoczenie akustyczne, ale także przyjemny klimat w pomieszczeniach.

ZNAJDŹ INSPIRACJĘ DLA SWOJEGO PROJEKTU


STABILNA KONSTRUKCJA

Panele akustyczne DOLLE składają się z listew MDF pokrytych melaminą, która imituje fakturę prawdziwego drewna. Listwy montowane są na konstrukcji belkowej z płyty MDF, oddzielonej od siebie matą dźwiękochłonną.

Konstrukcja paneli akustycznych DOLLE sprawia, że nadają się one szczególnie do sufitów i ścian pochyłych, a ich struktura umożliwia bardzo łatwe łączenie wielu paneli akustycznych ze sobą na dłuższej ścianie lub skracanie ich na ścianie krótszej.

Cechą wspólną naszych paneli akustycznych jest to, że można je dowolnie skracać w zależności od potrzeb, a do każdego panelu akustycznego dołączane są listwy poprzeczne.

ŁATWY MONTAŻ

Panel akustyczny DOLLE jest prosty w obsłudze i łatwy w montażu, wystarczy wkrętarka elektryczna, taśma miernicza i poziomica.

Panele akustyczne DOLLE można łatwo zamontować bezpośrednio na ścianie za pomocą kleju lub wkrętów DOLLE. Przy montażu na ścianach betonowych zaleca DOLLE Belki naścienne się stosowanie belek DOLLE (do nabycia osobno) dla łatwiejszego montażu.

UZYSKAJ PEŁNE WYKOŃCZENIE STOSUJĄC ODPOWIEDNIE AKCESORIA

W ofercie znajdują się dodatkowe akcesoria pozwalające na stworzenie kompletnego rozwiązania w zakresie paneli akustycznych, które doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku ścian akustycznych, jak i sufitów akustycznych.

Akcesoria produktowe obejmują pakiet podstawowy DOLLE, płyty montażowe DOLLE do gniazdek elektrycznych, listwy krawędziowe DOLLE i DOLLE Belki naścienne.

Zaleca się zakup 1 pakietu podstawowego na jedno zamówienie. Każdy panel wymaga zastosowania 15 śrub, co oznacza, że w projekach przewidujących instalację więcej niż 3 paneli akustycznych konieczne będą dodatkowe śruby.


Ognioodporne panele akustyczne


Przepisy przeciwpożarowe stają się coraz ważniejsze w odniesieniu do konstrukcji budowlanych, a więc od teraz jako zupełną nowość, oferujemy również panele akustyczne klasy B-s1, 1, które spełniają wymagania normy przeciwpożarowej. Panele są testowane zarówno pod kątem rozwiązań ściennych, jak i sufitowych, zgodnie z normą EN 13501-1:2018. Oprócz tego, że panele akustyczne posiadają klasę odporności ogniowej, ich estetyka i funkcjonalność może doprowadzić ustawowy poziom C do najlepszej klasy dźwięku A.

Rozmiar i kolory

Ognioodporne panele akustyczne dostępne są w kolorach naturalnego dębu o wymiarach 2400 x 600 x 23 mm. Same listwy mają szerokość 30 mm i grubość 10 mm z odległością 10 mm pomiędzy nimi. Panele można dowolnie łączyć lub skracać, aby zaspokoić indywidualne potrzeby.

Patrz arkusz danych, aby zapoznać się ze wszystkimi specyfikacjami

Łatwe w montażu

Ognioodporne panele akustyczne mogą być montowane jako standardowe panele akustyczne zarówno na ścianach, jak i sufitach. Panele są łatwe w obsłudze, a wszystko, czego potrzebujesz do montażu, to elektronarzędzie, miara zwijana i poziomica. Montaż można wykonać za pomocą kleju lub śrub DOLLE. Podczas montażu paneli akustycznych na ścianie betonowej zalecamy belki DOLLE do montażu na ścianie (dodatkowy element) w celu łatwiejszego montażu. Kompleksowa instrukcja montażu dołączona jest do produktu.

Potrzebujesz więcej informacji lub pomocy? Prosimy o kontakt z naszym działem obsługi klienta pod numerem telefonu 666 857 377


CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

Panel akustyczny łączy w sobie estetykę i funkcjonalność, ponieważ nadaje domowi nowoczesnego oraz ponadczasowego wyrazu, a jednocześnie jest najwydajniejszym produktem na rynku, pozwalającym na polepszenie akustyki w domu.

Ściana akustyczna lub sufit akustyczny nie tylko tworzy przyjemne środowisko akustyczne, ale także wspiera zdrowy klimat w pomieszczeniach. Panel akustyczny firmy DOLLE skraca czas pogłosu i obniża poziom dźwięku nawet o 50%. Panele akustyczne są zatem w stanie zredukować klasyfikację akustyczną pomieszczenia z regulacyjnego poziomu C do najlepszej klasy dźwięku A. Dlatego też panel akustyczny jest idealnym rozwiązaniem wielu problemów akustycznych, które prawdopodobnie występują w nowoczesnych budynkach o wielu twardych powierzchniach i wysokich sufitach.

Pomimo tego, że na rynku jest już wiele różnych paneli akustycznych, nasze panele akustyczne różnią się od innych swoją stabilną strukturą i szczególnie szerokimi listwami. Ich konstrukcja sprawia, że panel akustyczny jest łatwiejszy w montażu, a co za tym idzie, nadaje się szczególnie do pochyłych ścian i sufitów. Same listwy są wyjątkowo szerokie, a to czyni je przyjemnymi dla oczu, zwłaszcza na większych powierzchniach. Dodatkowo, panel jest tzw. „rzeczywistym panelem akustycznym”, zawierającym tkaninę akustyczną. Panel akustyczny zapewnia zatem dobry efekt akustyczny i może obniżyć poziom dźwięku nawet o 50%.

Te panele ognioodporne marki DOLLE są łatwe w obsłudze, a wszystko, czego potrzebujesz do montażu, to elektronarzędzie, miara zwijana i poziomica. Do produktu dołączona jest kompleksowa instrukcja montażu, a w przypadku jakichkolwiek problemów lub potrzeby wsparcia, nasz zespół serwisowy będzie gotowy do pomocy.